Yazılımın Önemli Olmasının 5 Nedeni

Basit bir akıllı telefonun veya ortalama bir dizüstü bilgisayarın işinize nasıl/ne kadar fayda sağlayabileceğini biliyor musunuz?

Cep telefonuna ayrılan zamanın neredeyse % 70' i uygulamalara harcanıyor. Bu, iyi entegre edilmiş bir yazılımın, şirketinizi bir sonraki seviyeye taşıyabileceği anlamına gelir.


Girişimciler için yazılımın özellikle kurumsal yazılım ve mobil uygulama geliştirmenin olmazsa olmazlığının farkında olmak oldukça önemlidir. İşletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız, çevrimiçi pazarlamaya da hazır olun. Neden? Yazılım geliştirmenin şirketinize nasıl fayda sağlayabileceğine bir göz atalım.


Yazılım Geliştirme Önemlidir


Bugün, çevrimiçi pazarlama olmadan başarılı bir iş modeli hayal etmek zordur. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, işinizin ne kadar iyi ve çok büyüdüğünü belirleyen en önemli kıstaslardan biri olacak. İşletmeler çevrimiçi platformlara ve mobil uygulamalara ihtiyaç duyar, çünkü müşterilerin size ulaşma ayrıca ürün ve hizmetlerinizi satın alma şeklini etkiler.


İyi oluşturulmuş bir platform(uygulama) kullanmak, gelirde büyük bir artışı sağlayabilir. İşte işletmenizin uygun yazılım geliştirmesiyle elde edebileceği en önemli avantajlardan bazıları:


  • Yazılım geliştirme, işinizi yüksek entegrasyonlu hâle getirir. Şirketinizin neredeyse her yerden akıllı telefon veya bilgisayar üzerinden erişilebilir olmasını sağlar.

  • Satış ve servis hizmetlerinizi geliştirir. Müşterilerinizin işletmenizi deneyimleme şekli çok önemlidir. Size olumlu geri bildirim vermelerini ister misiniz? O zaman, hizmetlerinize ve ürünlerinize ulaşmalarını kolaylaştırmak için çevrimiçi bir platforma sahip olmaktan kaçınamazsınız.

  • Hareket halindeki pazarlamanın(on-the-go marketing) uygulanmasına yardımcı olur. Yani, ürünlerinizi herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda ek masraf ve ekstra zaman gerektirmeden tanıtmaya yardımcı olur. Müşterileriniz nerede oldukları önemli olmadan reklamlarınıza her zaman ve her yerden erişebilirler.

  • Müşterilerin katılımını artırır. Diğer tüm işlerde olduğu gibi, siz de muhtemelen sadık müşteriler edinmek istersiniz. Peki, bu müşteri sayısını nasıl artırabilirsiniz? Çevrimiçi pazarlama stratejileri üzerinde çalışın. Müşterilerin web sitesi ve uygulama yoluyla katılımını artırın ve rakiplerinize değil, her zaman size geri dönmelerini sağlayın.

  • Doğrudan iletişim. Başka hiçbir strateji, müşterilerle çevrimiçi platformla olduğu gibi aynı düzeyde doğrudan iletişim kurma fırsatı sunamaz. Müşterilerinizle doğrudan iletişim, markanızı güçlendirmenin en hızlı yoludur.


Yazılım geliştirme bir web sitesi veya uygulama yapmaktan çok daha fazlasıdır. Sizin şirketinizin büyümesinde, yönetilmesinde, departmanlar arasında iletişimde kısacası her alanda her amaca uygun olarak kullanılabilir.


sarmalco.com ’da yayınlanan bu yazımda sizlere yazılım geliştirmenin 5 önemli nedenini anlatmaya çalıştım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

©2020 sarmalco.com || Yavuz tarafından hazırlanmıştır. || Her hakkı saklıdır.