Nasıl Kilo Verebiliriz?

Aslında kilo vermenin matematiği oldukça basit. Vücuduna aldığın besinlerden çok daha fazla hareket edip kalori harcarsan, o kadar çok kilo verirsin. Bunun yanında bir de yeterli miktarda su alırsan, kilo verme sürecini azaltır ve bunun yanında hücrelerin yenilenip, çok daha güzel bir cilde sahip olmuş olursun.


Yaşam için su içmek şart! Hareket şart! Tüme varım yaparsak eğer, süreklilik şart! Şimdi sen birkaç gün disiplinli olup, ertesi gün bozarsan istediğin sonuca ulaşamazsın.


Bir başak kadını olarak sizden şunu istiyorum. Kendine 3 haftalık bir program hazırla. Ve onu her gün sonunda doldur.


Programda neler olmalı?

Yatmadan önce çizelgenizi doldurmaya özen gösterin. Kurallara uyduklarınıza isteğe bağlı ''❤️'', uymadıklarınıza '😭' sembollerini ekleyebilirsiniz. Unutmayın kalpleriniz ne kadar çok olursa, hedefinize o kadar yaklaşmış olursunuz. Spor için haftada en az 3 kalp olmasına özen gösterin. Ama haftada en az 1 günde dinlenme gününüz olsun.


Ayrıca yemek günlüğü tutan kişilerin çok daha rahat bir şekilde kilo verdikleri bilimsel olarak kanıtlanmış. Yani o gün içerisinde bütün yediğiniz her şeyi, ama her şeyi not alırsanız bir süre sonra aldığınız kalori miktarına daha çok dikkat etmeye başlıyorsunuz. Bu da buraya küçük bir dipnot olsun.


Günlük almanız gereken su miktarını litre olarak öğrenmek için vücut ağırlığınızı (kilonuzu) 30'a bölünüz.


Mesela kilonuz 75 kg. Bunu hesaplarsak, 75/30=2.5 litre içmeniz gereken günlük su miktarınız.


Biliyorum hala içinizde kilo vermeyi dert edip, kendini beğenmeyen arkadaşlar var. Ne kendinizi herhangi bir konuda üzüp umutsuzluğa kapılın, ne de başkalarının sizi üzmesine izin vermeyin. Siz her halinizle güzelsiniz! Bunu unutmayın.


Ve ben biliyorum ki pes etmeden yola devam ederseniz, hayal ettiğiniz vücudun çokta uzak olmadığını fark edeceksiniz.


Kalpleriniz bol olsun. Sizi seviyorum.


Fit ve Mühendis