GİZLENEN YERLER

Merhaba sarmalco.com okurları. Birçoğumuzun bildiği üzere Google stratejik öneme sahip veya başka nedenlerle(?) bazı yerleri bulanıklaştırarak haritalar kısmında gizlemektedir. Bu yazımda sizlere Google Maps(haritalar) üzerinde gizlenen 5 farklı yerden bahsedeceğim.


1- Pasific Northwest, ABDHakkında bir çok komplo teorisi olan HAARP adlı teknolojinin burada olduğu söyleniyor.


2-Reims Hava Üssü, FransaBu yerin de neden gizlendiğine dair hiçbir bilgi yok.


3-HAARP Üssü Alaska, ABD


İkinci bir HAARP Üssüde Alaska'da bulunuyor ve burada yapılan çalışmalar gizemini korumakta. Peki HAARP Nedir ?


HAARP


Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı ( İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) ya da kısaca HAARP, ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer'in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışmadır. İlk kez Sırp asıllı Amerikalı bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikirdir.


HARP SİLAHI NEDİR?


HAARP silahı bilinçli olarak deprem, tsunami, aşırı sıcaklar tektonik silahlı saldırı olarak nitelendiriliyor. Depremin silah olarak kullanılması fikri bazı ülkelerce kabul edilmese de bu teori hala tartışılıyor.


4-Tantauco Doğal Yaşam Parkı, ŞİLİ


Türü tehlike altındaki hayvanların yaşadığı bir doğal parkın neden saklandığına kimse anlam veremiyor.5-Bir Rus Vatandaşının Evi, RUSYAGazprom CEO'su Alexey Miller'ın sarayı. Bu kişinin niçin diğer insanlara tanınmayan bir haktan yararlandığı Google'a yöneltilen bir diğer eleştiri.


-- Reşat TURAN